mazurskagajowka@gmail.com

+48 796479911

Atrakcje

W Mazurskiej Gajówce naturalnie odpoczniesz…

Dookoła domu jest sporo przestrzeni, miejsce na ognisko i duża wiata do grillowania.
W pobliżu znajduje się plac zabaw i siłownia zewnętrzna, a plaża miejska jest oddalona o ok. 400 metrów. Atrakcją dla dzieci jest też park linowy znajdujący się niedaleko portu.
Dla miłośników wycieczek rowerowych i aktywnego spędzania czasu polecamy zaprzyjaźnioną pobliską wypożyczalnię rowerów. Jest tu wiele pięknych tras rowerowych.
Jest też gdzie pojeździć na rolkach, co roku odbywają się tu maratony rolkowe.
Jeśli lubicie sporty wodne polecamy spływy kajakowe rzeką Krutynią, z przepięknymi widokami, płytką wodą zachęcającą do przystanku i kąpieli.
W pobliżu jest też wiele miejsc, gdzie można wypożyczyć rower wodny, żaglówkę lub motorówkę, a nawet spróbować jazdy na nartach wodnych.
Ciekawą atrakcją są godzinne rejsy statkiem po Jeziorze Nidzkim i Guzianka Wielka z widokiem na panoramę śluzy lub dłuższe, kilkugodzinne rejsy – przez Jezioro Śniardwy do Mikołajek.
Jeśli jednak wolicie odpoczywać spokojniej czeka na Was jezioro z pomostem, gdzie można połowić ryby i posiedzieć przy pięknym zachodzie słońca.
Jesienią natomiast zapraszamy na grzybobranie do pięknych lasów Puszczy Piskiej.

Okoliczne atrakcje:

Zachęcamy do odwiedzenia Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. To uznany w Polsce prywatny ogród zoologiczny założony przez wybitnego naukowca dr inż. Andrzeja Krzywińskiego na śródleśnych łąkach wewnątrz Puszczy Piskiej Większość zwierząt w Parku jest oswojonych i zaprzyjaźnionych z człowiekiem, stąd też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i oglądanie z bliska. Oprócz grupy gatunków zwierząt Syberii i Dalekiego Wschodu w Parku podziwiać można przede wszystkim nasze gatunki rodzime, a w szczególności te rzadkie oraz zagrożone wyginięciem, gdyż Park stanowi swego rodzaju centrum ochrony gatunków.

Miejscami wartymi odwiedzenia jest również Galindia – stylizowana staropruska osada plemienia Bałtów usytuowana na cyplu wioski Iznoty; Gałkowo – miejsce znane z hodowli koni oraz zawodów i pokazów koni oraz z klimatycznej restauracji mieszczącej się w dawnej leśniczówce hrabiostwa Lehndorf, przeniesionej ze Sztynortu; turystyczne miasteczko Mikołajki z parkiem wodnym oraz dla miłośników historii zamek w Reszlu, w Rynie czy w Kętrzynie, a także kilka kompleksów pałacowych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami już teraz!